دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
 • اطلاعيه دانشگاه معارف اسلامی برای پذیرش دانشجو در مقطع دکتری «مدرسی معارف اسلامی»
  مأوا: دانشگاه معارف اسلامی به منظور تربیت مدرسین گروه های معارف اسلامی دانشگاه های سراسر کشور برای نیمسال دوم سال تحصیلی 97 ـ 96 دانشجو می پذیرد.

 • مردم با فتنه گران عاشورای ۸۸ قهرند و آشتی نمیکنند/مسئله گرانی، بیکاری و رکود مهم است/مسئولین بگویند چه اقدام و عملی کرده اند
  مأوا: رهبر معظم انقلاب در خصوص موضوع مطرح‌شده در روزهای اخیر با عنوان «آشتی ملی» گفتند: مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟ قهری وجود ندارد، البته مردم ما با کسانی که در سال ۸۸ به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهر هستند و با آنها آشتی هم نمی‌کنند.

 • ازدواج دانشجویی جزء پایداترین ازدواج هاست/ دولت مصلحت را در مسکوت گذاشتن نقشه مهندسی فرهنگی دیده است/ فشار جریانات سیاسی، هزینه کرسی های آزاد اندیشی را بالا برده است
  مأوا: وی در ابتدای این بحث در تشریح اینکه آیا نهاد دانشگاه به نقطه مطلوب فرهنگی رسیده است یا خیر اظهار داشت: اگر قله ها را در نظر بگیریم تا قله ها فاصله زیادی داریم اما اگر راه های طی شده را در نظر بگیریم، راه های بسیار خوبی طی شده است.

ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس آغاز شد
ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس آغاز شدمأوا: ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس آغاز شده و تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد.
١٣:٥٩ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥
کتاب «جريان شناسي جريان‏هاي سلفي، تکفيري و جهادي» راهی بازار نشر شد
کتاب «جريان شناسي جريان‏هاي سلفي، تکفيري و جهادي» راهی بازار نشر شدمأوا: کتاب «جريان شناسي جريان‏هاي سلفي، تکفيري و جهادي» نوشته حجت‌الاسلام دکتر محمدعلی لیالی عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی از سوی انتشارات وثوق منتشر شد.
١٣:٣٨ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥
تودیع و معارفه مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار شد
تودیع و معارفه مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار شدمأوا: آیین تودیع و معارفه حجت الاسلام رستمی و حجت الاسلام عباسی مسؤولان سابق و جدید نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی سینا، با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور برگزار شد
١١:٤ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥
کارگاه آموزشی «خانواده»
کارگاه آموزشی «خانواده»مأوا: به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، کارگاه آموزشی خانواده برای ثبت نام شدگان برنامه ازدواج دانشجویی برگزار گردید.
٠٩:٥٨ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥
در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد؛
کارگاه «اخلاق حرفه ای» ویژه اساتید هیئت علمی
کارگاه «اخلاق حرفه ای» ویژه اساتید هیئت علمی مأوا: حجت السلام واسطی، عضو هيئت رئيسه موسسه مطالعات راهبردي علوم و معارف اسلامی ضمن بیان این مطلب که اخلاق حرفه ای به معنای " حداکثرسازی احساس خدمت رسانی در فرآیندهای کاری است" افزود : هویت اخلاق حرفه ای چیزی فراتر از مسئولیت پذیری است و به تعبیری دیگر" اخلاقی بودن یک نوع هوشمندی است، نه یک فشار روحی و روانی".
٠٩:٣٤ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان:
ارزیابی کلی در خصوص نحوه تدریس و تحول سرفصل های دروس معارف اسلامی تدوین شده است
ارزیابی کلی در خصوص نحوه تدریس و تحول سرفصل های دروس معارف اسلامی تدوین شده استمأوا: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت:این نهاد در زمینه نحوه تدریس و تحول در سرفصل های معارف اسلامی ، مجموع ای را تدوین کرده که آماده ارائه به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها است.
١٦:٤٧ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥
پاتوق کتاب به صورت مجازی برگزار می‌کند
مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «تربیت فرزند» آقا مجتبی‌تهرانی
مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «تربیت فرزند» آقا مجتبی‌تهرانیمأوا: مسابقه کتابخوانی مجازی با محوریت کتاب «تربیت فرزند» مرحوم آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی از سوی پاتوق کتاب برگزار می‌شود.
١٣:٥٠ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥
به همت نهاد رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:
کارگاه اخلاق تشکیلاتی و فضای مجازی برگزار شد
کارگاه اخلاق تشکیلاتی و فضای مجازی برگزار شدمأوا: کارگاه اخلاق تشکیلاتی و فضای مجازی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با حضورمسئولان دفتر نهاد رهبری و مسئولان تشکل ها، انجمنها و کانون های دانشجویی برگزار شد.
١٢:١٦ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥
هزار نفر در دوره های حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور شرکت کردند
هزار نفر در دوره های حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور شرکت کردندمأوا: مدیرحوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور گفت: افزون بر 6 هزار نفر امسال در دوره های عمومی و تخصصی علوم اسلامی دانشگاهیان کشور شرکت کردند.
١١:٢٠ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥
در دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد؛
درس اخلاق ویژه کارمندان
درس اخلاق ویژه کارمندانمأوا: جلسه درس اخلاق ویژه کارکنان دانشگاه ولایت با حضور حجت الاسلام عرفان استاد حوزه ودانشگاه در سالن همایش های دانشگاه برگزار گردید.
١١:١٣ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥
سفر دانشجویی به کربلا جایگزین مراسم پر زر و زیور عروسی
سفر دانشجویی به کربلا جایگزین مراسم پر زر و زیور عروسیمأوا:‌ زوج جوان دانشجوی اعزامی از استان خراسان رضوی ، با حضور در کربلای معلی و برگزاری مراسمی ساده، زندگی مشترک خود را آغاز کردند.
٠٩:٣٧ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان:
نظام تعلیم و تربیت نیاز به انقلاب دارد
نظام تعلیم و تربیت نیاز به انقلاب داردمأوا: دنیا دلربایی می کند و افکار و اندیشه و دل ها را هدف گرفته است .تنها با معرفت، عبادت، تفکر، علم آموزی، مجاهدت در جوانی هست که شخصیت جوان را اعتلا و رشد می بخشد. نباید فراموش کنیم که محیط دانشگاه یکی از حساس ترین و مهمترین محیط هاست
١٣:٥٠ - شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٥
فعالیت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز زابل آغاز شد
فعالیت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز زابل آغاز شدمأوا: فعالیت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه زابل ، صبح امروز (چهارشنبه ) با حضور مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه و ریاست دانشگاه زابل با سخنرانی حجت الاسلام حریزاوی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور آغاز شد.
١٣:٥٧ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥
با حضور چهره های رسانه ای و شاعران طنزپرداز کشوری برگزار شد؛
«محفل شعر وصال» ویژه دانشجویان دانشگاه های خراسان رضوی
«محفل شعر وصال» ویژه دانشجویان دانشگاه های خراسان رضویمأوا: « محفل شعر وصال» به همت ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی و با حضور جمع زیادی از دانشجویان مجرد و متأهل این استان شب گذشته در تالار رازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.
١٠:٤٥ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥
حجت الاسلام پناهیان در دومین نشست مسئولان رسانه ای دفاتر نهاد رهبری در استان های سراسر کشور:
شرط اول پیروزی ما این است که دین به طور صحیح تبلیغ شود/ باید با کار رسانه ای موضوع دین و ولایت فقیه را بر زبان دانشجویان انداخت
شرط اول پیروزی ما این است که دین به طور صحیح تبلیغ شود/ باید با کار رسانه ای موضوع دین و ولایت فقیه را بر زبان دانشجویان انداختمأوا: حجت الاسلام پناهیان گفت: شرط اول پیروزی ما این است که دین به طور صحیح تبلیغ شود و شرط دوم اینکه در عرصه عمل اجتماعی بتوانیم بر اساس آن دینی که به طور صحیح تبلیغ شده است نکات برجسته آن را به جامعه نشان دهیم.
١٣:٤٥ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥
دومین نشست مسولان رسانه ای دفاتر نهاد رهبری در استان های سراسر کشور کار خود را آغاز کرد
دومین نشست مسولان رسانه ای دفاتر نهاد رهبری در استان های سراسر کشور کار خود را آغاز کردمأوا: دومین نشست مسولان رسانه ای دفاتر نهاد رهبری در استان های سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آغاز شد.
١٠:٣٣ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥
طی مراسمی دردانشگاه صنعتی اصفهان:
اجلاس پایانی سومين كنگره بزرگداشت شهداي دانشجوي استان اصفهان برگزارشد
اجلاس پایانی سومين كنگره بزرگداشت شهداي دانشجوي استان اصفهان برگزارشدمأوا: اجلاس پایانی سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان اصفهان با حضور خانواده معظم شهدا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار و فرماندار اصفهان، رؤسای دانشگاه های استان برگزار شد
١٠:٥ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥
حجت الاسلام نبوی:
قصد برگزار کنندگان حادثه 25 بهمن 89 جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی بود
قصد برگزار کنندگان حادثه 25 بهمن 89 جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی بودمأوا: مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران گفت: جلوگیری از نفوذ انقلاب در بین ملت‌هایی که اقدام به بیداری اسلامی در کشورهای استبدادی کرده بودند یکی از اهداف این تجمع بود.
١٥:٤٠ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز معارفه شد
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز معارفه شدمأوا: مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز در سالن الغدیر این دانشگاه برگزار شد
١٥:٩ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥
در دانشگاه تبریز برگزار شد؛
جلسه هم اندیشی مشاورین فرهنگی
جلسه هم اندیشی مشاورین فرهنگیمأوا: جلسه هم اندیشی و اعطای گواهی دوره دانش افزایی مشهد مقدس ویژه مشاورین فرهنگی دانشگاه با حضور هیئت علمی دانشگاه تبریز در شبستان مسجد این دانشگاه برگزار شد.
١٤:٤٤ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥
پرسش ها و پاسخ ها - (پرسشهای برگزیده) (جلد ۷)
پرسمان
> اخبار
> اطلاعیه
> گزرش تصویری
> رویداد دانشگاه ها
> پرسمان
> عمره و عتبات دانشگاهيان
> جشنواره ها و همایش ها
> ازدواج دانشجویی
> ماهنامه معارف
> ماهنامه پرسمان
> فصلنامه مکاتبه و اندیشه
> فصلنامه دانشگاه اسلامی
> ساختار نهاد
> درباره ما
> تماس با ما
> پرسش های متداول