امام رضا علیه(ع) فرمود: مردم به انجام روزه امر شده‏ اند تا درد گرسنگى و تشنگى را بفهمند و به واسطه آن فقر و بیچارگى آخرت را بیابند. وسائل الشیعه، ج 4 ص 4 ح 5 علل الشرایع، ص 10
اطلاعيه
اخبار دانشگاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک مسئول نهاد رهبری در دانشگاه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بسمه تعالی

تعلیم و تعلّم از شئون الهی است و بی تردید زایش تمدن ها در تاریخ بشری و همه پیشرفت های معنوی و مادی بشر ریشه در تربیت افراد دارد که از منبع زلال ایمان، معرفت، تعهد و ایثار معلم سیراب می شود؛ از این منظر کشور وامدار همه معلمان و استادانی است که بحق چراغ هدایت بشریت را به تاسی از پیامبر اعظم ( ص ) روشن و فروزان نگاه داشته اند.

بزرگداشت مقام و منزلت معلم در جامعه‌ی ما تنها به تکریم علم و دانش‌اندوزی محدود نمی‌گردد و در حوزه‌ی آموزش رسمی نیز متوقف نمی‌شود بلکه بزرگداشت مجموعه‌ای از ارزش‌های والای انسانی و تکریم یک فرهنگ متعالی است.

در تعالیم پربار و متعالی اسلام و نیز فرهنگ اجتماعی غنی ایران، هر کسی که آگاهی ما را فزونی بخشد، بر تاریک‌خانه‌ی جهل نور دانش بیفروزد، استعداد هنری ما را برکشد، ناشناخته‌های فرهنگ و تمدن اقوام و ملل گوناگون را به ما بازشناسد و ما را در طریق معرفت قرار دهد در دایره‌ی آموزگار، مربی، معلم و استاد قرار گرفته و در صدر نشسته و قدر و منزلت خواهد یافت.

اینجانب با گرامی‌داشت یاد و خاطره الگو و نماد معلم، استاد شهید علامه مطهری، فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم را به  جامعه دانشگاهی خصوصا اساتید محترم دانشگاه تبریک میگویم.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه

 

 

 


٠٩:٠١ - دوشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٥٣٨١٨٨    /    تعداد نمایش : ٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
وزارت بهداشت
صندوق رفاه دانشجويان
سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
عمره دانشجويي
ازدواج دانشجويي
مركز آموزش مجازي دانشگاهيان
اعتكاف دانشجويي
حوزه دانشجویی
پرسمان
نشر معارف
نشريه پرسمان